Castle Howard S3

8.990zł 9.900zł

Producent: Castle

Zapytaj o ofertę 71.756-80-92

Howard 3 to nie jest ulepszona wersja modelu Howard 2, a raczej całkowicie nowa odsłona znanej i lubianej kolumny. Castle Howard 3 to nieco mniejsza konstrukcja, z układem twin-pipe, podobnym do tych z kolumn Harlech. Dwa 150 mm głośniki nioskośredniotonowe z membraną z plecionki węglowej – jeden promieniujący do przodu, a drugi do góry – są dostrojone do różnych częstotliwości, dając razem genialny, niski bas, schodzący do 32 Hz, wypełniający pokój naturalnym obrazem muzycznym.

Głośnik basowy dzieli zalety z innymi głośnikami z serii Classic, a wśród nich uwagę zwracają specjalnie wyprofilowane nabiegunniki poprawiające dynamikę, pokrywane miedzią aluminiowe cewki, dające niższą masę ruchomego układu oraz wewnętrzne okablowanie CasWire, zapewniające lepszą rozdzielczość. W dodatku Howard 3 ma zwrotnicę z lutowanymi kablami z topowymi kondensatorami ICW i zaciskami głośnikowymi niemieckiej firmy WBT.

Podobnie jak w przypadku innych głośników Castle, tak i w tym przypadku mamy do wyboru jedną z ośmiu naturalnych oklein o najwyższym standardzie.

Test w magazynie High Fidelity: TEST


Dane techniczne
Pasmo przenoszenia:    35 Hz-20 kHz
Impedancja nominalna:    8 Ω
Skuteczność:    90 dB (1 W/1 m)
Rekomendowana moc wzmacniacza:    25-175 W
Typ obudowy:    Twin pipe quarter wave
Głośnik niskotonowy:    2 x 150 mm z membraną z plecionki włókna węglowego, odlewany kosz
Głośnik wysokotonowy:    28 mm miękka kopułka
Wymiary (HxWxD):    1000 x 210 x 335 mm