Heed Modular Orbit

1.490zł

Producent: Heed

Zapytaj o ofertę 71.756-80-92

Elementem kluczowym dla większości gramofonów jest jakość napięcia zasilającego w naszym gniazdku. Standardowe zasilanie 230V/50 Hz pozostawia wiele do życzenia z powodu podatności na zakłócenia, zniekształcenia i inne problemy spotykane w pomieszczeniach odsłuchowych. Ponadto częstotliwość sieci 50 Hz niemal zawsze jest nieco niższa lub wyższa, powodując szybsze lub wolniejsze kręcenie się talerza gramofonu.

Odpowiedzią na te potrzeby są zasilacze Heed Orbit 1 oraz Heed Orbit 2. To zewnętrzne zasilacze, oferujące wysublimowane rozwiązanie służące do stabilizacji prędkości obrotowej i poprawy działania większości silników gramofonowych, pozwalające Twojemu urządzeniu na nowo rozwinąć skrzydła. Tło staje się głębsze i czarniejsze, lepsza jest separacja instrumentów, bas staje się głębszy, a scena znacząco się poszerza.

Obydwa modele Orbit pozwalają na elektroniczną zmianę prędkości obrotowej pomiędzy 33 1/3 oraz 45 RPM przez naciśnięcie jednego eleganckiego przycisku. Uwalnia nas to od raczej mało wygodnej ręcznej zmiany, polegającej na zmianie położenia paska, z którą spotykamy się w większości gramofonów.
Orbit reguluje prędkość silnika poprzez zaawansowany układ generujący czystą sinusodię. Oparty jest on na i zapewnia bezbłędną precyzję, a przez to stabilność obrotów. Zamknięty w solidnej metalowej obudowie (chroniącej urządzenie przed zakłóceniami elektromagnetycznymi i wibracjami), zawierający dwa transformatory, zapewnia wysoką moc, dostarczaną bez fluktuacji i niemierzalnych zniekształceń. Orbit 1 wymaga niewielkiej modyfikacji układu silnika w gramofonie (kondensator użyty do zmiany fazy powinien być usunięty, najlepiej przez wykwalifikowanego specjalistę). Orbit 2 daje wygodę plug&play (nie wymaga modyfikacji).

Kompatybilność
Zasilacze Orbit są idealnym partnerem dla większości klasycznych gramofonów firmy Rega wyposażonych w czteropinowe, synchroniczne motory 110V (Planar 2&3, P2, P3, P25 – jednak nie dla nowych silników 24V AC w najnowszych modelach), a także dla gramofonów Nottingham Analogue, Thorens (seria TD150/160), Systemdeck, oraz Kuzma.