Heed Modular Questar

1.290zł

Producent: Heed

Zapytaj o ofertę 71.756-80-92

Przedwzmacniacz gramofonowy Questar zaprojektowany został jako idealna oferta dla początkującego melomana. Pod maską solidnej obudowy bije serce referencyjnego przedwzmacniacza Quasar MM/MC, podzielonego na osobne sekcje – MM lub MC.

Questar MM zbudowany jest w oparciu o znakomitą sekcję MM modelu Quasar, podczas gdy Questar MC korzysta z bratnich rozwiązań Quasara MC, z wyłączeniem zworek optymalizującym wzmocnienie pomiędzy 300-600 µV/100 Ω na wyjściu, dopasowując się do nowoczesnych wkładek MC. Wspomnieć wypada również o 18 dB „headroomie”, czyli odporności na przesterowanie.

Budowa Questara spełnia nawet najtrudniejsze wymagania rynku high-end. To konstrukcja dual-mono, korzystająca z dwóch sekcji – pasywnej i aktywnej – korekcji RIAA. Ustawienia wzmocnienia („gain”) zostały zoptymalizowane tak, aby zmaksymalizować „headroom” i powiększyć stosunek S/N. Komponenty zostały wyselekcjonowane pod względem jak najmniejszej tolerancji.

Questar współpracuje nadaje się do podłączenia do każdego liniowego wejścia we wzmacniaczu. Udało się wyeliminować wewnętrzne okablowanie i punkty połączeniowe, a wszystkie wysokoprądowe elementy są ekranowane. Obydwa modele zawierają pozłacane terminale RCA przykręcone bezpośrednio do obudowy, dzięki czemu ograniczono ścieżki sygnałowe do niezbędnego minimum.
Questar korzysta z zewnętrznego zasilacza ściennego, który pozwala uniknąć niepożądanych interferencji elektromagnetycznych w obudowie.
Jakość dźwięku może być poprawiona dzięki użyciu zasilacza Q-PSU.

Specyfikacja techniczna:
Czułość wejściowa: 2,5 mV (MM), 220 μV (MC)
Impedancja wejściowa: 47 kΩ (MM), 470 Ω (MC)
Napięcie wyjściowe/impedancja: 500 mV/100 Ω
Pasmo przenoszenie (+0, -1 dB): 10 Hz - 100 kHz
Dokładność krzywej RIAA: 0,3 dB w całym zakresie
Stosunek S/N: 82 dB (MM), 74 dB (MC)
Separacja między kanałami: >55 dB
Headroom: 20 dB (MM), 18 dB (MC)
Wymiary (Szer. x Wys. x Gł.): 95 x 72 x 250 mm