Heed Modular Quasar

3.390zł

Producent: Heed

Zapytaj o ofertę 71.756-80-92

Wzmocnienie sygnału z wkładki gramofonowej jest jednym z najbardziej delikatnych procesów audio. Przede wszystkim dlatego, że polega nie tylko na zamianie napięcia o poziomie kilkuset mikrowoltów na kilkaset miliwoltów, ale także na zmianie kształtu krzywej RIAA. Tak wzmocniony sygnał (60 dB) musi być jak najczystszy i wolny od zniekształceń. Ekstremalnie niski poziom sygnału i powiązana z nim krzywa wzmocnienia RIAA, stosowana przy tłoczeniu płyt LP, stawiają wysokie wymagania wobec topologii ścieżek i zasilania każdego przedwzmacniacza gramofonowego.
Wielokrotnie nagradzany przedwzmacniacz Quasar ze swoim dyskretnym designem i szerokim wachlarzem możliwości spełnia wymogi nawet najlepszych gramofonów i wkładek bez potrzeby przepłacania, co jest nagminne pośród innych producentów audio.

Quasar to, od zasilacza w górę, konstrukcja dual-mono. Znajdziemy w nim dwie osobne sekcje wzmacniania dla wkładek MM i MC, obydwie zasilane z własnych regulowanych zasilaczy. Optymalne ustawienie zastosowanej wkładki można osiągnąć poprzez regulację czułości i obciążenia dzięki zworkom. Dwa odseparowane wyjścia z różnymi czułościami umożliwiają zasilenie przedwzmacniacza z wyjścia „low out”, natomiast „high out” może sterować bezpośrednio wzmacniaczem mocy.
Sekcja wyjściowa charakteryzuje się dużym „headroomem” (odpornością na przesterowanie) przy ekstremalnie niskich poziomach szumu oraz, w związku z niską impedancją wyjściową i wysoką wydajnością prądową, możliwością stosowania długich interkonektów RCA bez żadnych strat.

Rozbudowany zasilacz Quasara, Q-PSU, który może być również używany jako apgrejd dla pozostałych modeli Heeda, oparty jest na dwóch transformatorach toroidalnych o mocy 60 W. Ta moc, połączona z 40 000 µF w sekcji filtrującej może zasilić urządzenie super czystą mocą, jaką zazwyczaj gwarantują tylko akumulatory, nawet przy ekstremalnie dynamicznych fragmentach muzycznych.

Specyfikacja techniczna:
Czułość wejściowa (MM): 2,5 mV
Czułość wejściowa (MC): 100/200/600 µV (zmienna)
Impedancja wejściowa (MM): 47 kΩ
Impedancja wejściowa (MC): 100/470/1000 Ω (zmienna)
Napięcie wyjściowe/impedancja: 775 mV (0 dBm)/< 50 Ω
Pasmo przenoszenia (+0, -1 dB): 3 Hz - 150 kHz
Dokładność krzywej RIAA: 0,2 dB w całym paśmie
Stosunek S/N (ważony): 85 dB (MM), 78 dB (MC)
Separacja między kanałami: >65 dB
Headroom: 24 dB (MM), 22 dB (MC)
Wymiary (Szer. x Wys. x Gł.): 95 x 72 x 250 mm