Heed Obelisk PS

5.790zł

Producent: Heed

Zapytaj o ofertę 71.756-80-92

Obelisk PS jest wszechstronnym, stereofonicznym wzmacniaczem mocy, o mocy wyjściowej na poziomie 50 W przy 8 Ω. Urządzenie to zachowuje się jednak jak wzmacniacze dużo wyższej klasy, a to ze względu na unikalną topologię ścieżek i niesamowitą sekcję zasilania. Dostosowany jest do bi-ampingu, tri-ampingu lub systemów multiroom. Będzie idealnym partnerem dla Obeliska PRE.

PS jest Obeliskiem w każdej swojej części składowej. Heed Audio już tradycyjnie rezygnuje z układów typu DC-coupling (z wyjściami DC-servo), ponieważ jego inżynierowie wierzą, że tego typu układy degradują dźwięk. Wraz ze specjalnie dobranymi kondensatorami w sekcji wzmacniającej wzmacniacza zintegrowanego Obelisk Si udało się stworzyć inny niż konwencjonalny rodzaj dźwięku, co zauważyło wielu znanych recenzentów hi-fi; dla przykładu: „Jest bliższy „żywej” magii referencyjnych 300B niż powinien być w teorii.” (Thierry Soveaux, „Diapason”).

PS dowodzi, że możliwe jest dalsze rozwinięcie topologii klasycznego wzmacniacza Obelisk.
Kierowano się przy tym prostą zasadą: trzymając się sprawdzonych ścieżek wzmacniania dual-mono z Obeliska Si, poprawiono jego obudowę, zoptymalizowano ścieżki sygnałowe i zastosowano komponenty wyższej klasy, takie jak Mundorf, Clarity Caps oraz Noratel, a także poprawiono sekcję zasilacza. Rezultat mówi sam za siebie. Obelisk PS wraz z PRE/Dactil oraz transportem cyfrowym DT zdobyły prestiżową nagrodę Diapason D'Or 2009 oraz Best of The Year — Writers Favorite 2010 magazynu „6moons”.

Specyfikacja techniczna:
Pasmo przenoszenia (1 W, 8 Ω, < 0,1% THD): 7 Hz – 60 kHz
Impedancja wejściowa: 22 kΩ
Czułość wejściowa: 700 mV
Moc (8 Ω, obydwa kanały, 1 kHz, < 0,1% THD): 2 x 50 W
Moc (4 Ω, obydwa kanały, 1 kHz, < 0,1% THD): 2 x 80 W
Maksymalny pobór mocy: 300 W
Wymiary (Szer. x Wys. x Gł.): 220 x 85 x 325 mm
Waga: 6 kg