Castle Stirling 3

4.990zł 5.990zł

Producent: Castle

Zapytaj o ofertę 71.756-80-92

Dzięki rozbudowanemu programowi badań i rozwoju udało się Castle’owi ulepszyć system bas-refleks, dzięki czemu Stirling 3 mogły zastąpić sławny model Severn. Specjalnie dla tej, kompletnie nowej konstrukcji, wybrano całkowicie ekranowane głośniki, dzięki czemu kolumny mogą bez problemu pracować zarówno w systemach stereofonicznych, jak i audio-wideo.

Do odtwarzania wysokich tonów wybrano znakomity, znany z innych projektów głośnik wysokotonowy z 28 mm, miękką kopułką, taką samą, jak w najdroższych produktach tej firmy. Po jego obydwu stronach przykręcono dwa, 130 mm głośniki niskośredniotonowe z odlewanymi koszami w aranżacji d’Apollito, w której są one umieszczone symetrycznie powyżej i poniżej tweetera. Poprawiona lokalizacja źródeł pozornych, jaką ta konfiguracja zapewnia powoduje, że Stirling 3 będą idealnym źródłem wysokiej jakości dźwięku, czy to z tradycyjnych źródeł, jak LP i CD, czy też z Blu-raya i odtwarzaczy sieciowych.

W kolumnach zastosowano także nowo zaprojektowany układ z linią transmisyjną, której wylot utworzony jest przez dolną ściankę i podstawę. Ich odległość można regulować, dopasowując przetwarzanie basu do konkretnego pomieszczenia i do konkretnego umiejscowienia kolumn. Zwrotnicę wyposażono w wysokiej klasy komponenty, wybrane w testach odsłuchowych. Zamontowano ją bezpośrednio na podwójnych zaciskach głośnikowych, umożliwiających zasilenie kolumn w bi-ampingu lub bi-wiringu. I pamiętajmy też o tym, że obudowy kolumn wykonano z 18 mm płyt MDF wykończonych jedną z ośmiu (do wyboru) naturalnych oklein.


Dane techniczne
Pasmo przenoszenia:    45 Hz-20 kHz
Impedancja nominalna:    8 Ω
Skuteczność:    91 dB (1 W/1 m)
Rekomendowana moc wzmacniacza:    25-150 W
Typ obudowy:    wentylowane otworem na dolnej ściance
Głośnik niskotonowy:    2 x 130 mm z membraną z plecionki włókna węglowego, odlewany kosz
Głośnik wysokotonowy:    28 mm miękka kopułka
Wymiary (HxWxD):    845 x 200 x 245 mm
Waga:    15 kg