Heed Elixir

4.690zł

Producent: Heed

Zapytaj o ofertę 71.756-80-92

Węgierska firma Heed Audio wypracowała sobie swój własny, łatwo rozpoznawalny styl. Jej produkty mają szerokość połowy standardowych urządzeń. Wszystkie produkowane są ręcznie na Węgrzech, z wyselekcjonowanych podzespołów, w niewielkich seriach. Wszystko to powoduje, że choć wycenione są bardziej niż rozsądnie, nie są dostępne dla początkujących melomanów i miłośników muzyki.

Zmienić to ma nowa seria Elixir, ze wzmacniaczem o tej samej nazwie. Udało się w niej zachować wysokie parametry, świetne wykończenie, minimalizując przy tym cenę na tyle, aby trafiły do szerokiego grona odbiorców.

Wzmacniacz ma klasyczne dla tego producenta wymiary, przeprojektowano jednak jego ściankę przednią – jest ona teraz bardziej przyjazna i po prostu ładniejsza. Pomimo niewielkich rozmiarów, Elixir ma wystarczająco wysoką moc, aby zagrać dynamicznie z dowolnymi kolumnami. Jest on też świetnie wyposażony – do dyspozycji dostajemy cztery wejścia liniowe, przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM, a także dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, pracujący w klasie A. 

Specyfikacja techniczna:

Wejścia: liniowe, 4 x RCA, gramofonowe MM

Wyjścia: przedwzmacniacz, słuchawki 6,35 mm

Moc wyjściowa:

2 x 50 W/8 Ω (obydwa kanały wysterowane, 55 W w szczycie)

2 x 65 W/4 Ω (obydwa kanały wysterowane, 90 W w szczycie)

Pasmo przenoszenia:

3,5 Hz – 300 kHz (przedwzmacniacz, -1 dB)

10 Hz – 110 kHz (wzmacniacz mocy, -3 dB)

Precyzja RIAA: +/- 0,5 dB

Pobór mocy: 150 W (max.), 20 W (standby)

Waga: 6 kg

Wymiary: 220 x 87 x 345 mm

 

Wzmacniacz słuchawkowy:

moc: max. 210 mW/75 Ω

zalecana impedancja słuchawek: powyżej 50 Ω (min. 30 Ω)