LAR LPS-1 Phonostage

2.490zł

Producent: Linear Audio Research

Zapytaj o ofertę 71.756-80-92
Uniwersalny przedwzmacniacz gramofonowy LPS-1 jest przeznaczony do współpracy z wkładkami typu MC i MM, zapewniając korekcję RIAA oraz niezbędne wzmocnienie umożliwiające współpracę gramofonu z typowym wzmacniaczem fonicznym. Cechą charakterystyczną przedwzmacniacza jest regulowane w przedziale 20 dB wzmocnienie oraz regulowana rezystancja wejściowa, co pozwala optymalnie dopasować charakterystykę toru akustycznego do stosownej wkładki gramofonowej. Wzmocnienie przedwzmacniacza dobrano tak, by nie było różnic głośności przy odtwarzaniu dźwięku z nośnika analogowego (winyle) i cyfrowego (płyty CD).

Przedwzmacniacz składa się z dwóch urządzeń umieszczonych w aluminiowych obudowach jednakowej wielkości: zasilacza sieciowego i układu wzmacniająco-korygującego, połączonych ze sobą specjalnym kablem. Obudowy są wykonane z elementów produkcji niemieckiej i są dostępne w kolorach naturalnego aluminium oraz czarnym.
Do wzmacniania sygnałów z wkładki gramofonowej zastosowano ultra-niskoszumne wzmacniacze różnicowe, powszechnie stosowane w profesjonalnych przedwzmacniaczach mikrofonowych. Pracują one w układach z eliminacją składowej stałej z sygnału użytecznego. Wzmocnione sygnały przechodzą korekcję RIAA w filtrach pasywnych RC wykonanych z wysokiej jakości elementów. Sygnały o skorygowanych charakterystykach częstotliwościowych są wzmacniane w stopniach wyjściowych, które cechuje duża szybkość i małe zniekształcenia. Zastosowano w nich ten sam typ układu wzmacniającego, co w stopniach wejściowych.

Dane techniczne:
- wzmocnienie napięciowe: regulowane w przedziale od +46 dB do +66 dB
- korekcja charakterystyki częstotliwościowej: RIAA
- niedokładność korekcji: +/- 0,5 dB
- impedancja wejściowa: regulowana w przedziale od 20 Ohm do 47 kOhm
- odstęp sygnału od szumu: >100 dB
- maksymalny poziom sygnału wyjściowego: 9 V RMS
- impedancja wyjściowa: 100 Ohm
- zasilanie: 230 V, 50 Hz
- pobór mocy: maksymalnie 5 W
- wymiary [mm]: przedwzmacniacz 190 x 106 x 50, zasilacz 170 x 106 x 50
- masa: 1,5 kg