Dynaudio IP 17

2.990zł

Producent: Dynaudio

Zapytaj o ofertę 71.756-80-92
CENA ZA SZTUKĘ
    
IP 17 to idealna kombinacja znakomitego dźwięku z niewielkimi wymiarami.

Podobnie, jak w większym modelu IP 24, konstrukcja tego głośnika jest niezwykle zaawansowana: aluminiowa rama, wykonana z płyty MDF obudowa, sztywne, aluminiowe uchwyty głośnika. Wszystko to stanowi solidną podstawę dla przetworników. Negatywny wpływ niechcianych rezonansów – tak typowych dla innych marek, gdzie spotykamy lekkie, plastikowe obudowy – jest dzięki temu w znacznej mierze wyeliminowany.

Materiał membrany woofera IP 17 wykonano z Magnesium Silicate Polymer (MSP). Typowo dla Dynaudio, jej kształt zoptymalizowano pod kątem jak najlepszego rozchodzenia się fal dźwiękowych w danym pomieszczeniu.
To, w połączeniu z nadzwyczaj dużą, ale ekstremalnie lekką cewką z aluminium oraz potężnym systemem magnetycznym powoduje, że głośnik podąża za sygnałem muzycznym z niezwykłą precyzją. Do obsługi wysokich tonów zatrudniono specjalnie powlekaną, miękką kopułkę. Dzięki niej góra jest czysta i pozbawiona zniekształceń nawet przy bardzo wysokich poziomach dźwięku i przy ekstremalnie wysokich częstotliwościach. Znikają także, typowe dla gorszych przetworników, wyostrzone krawędzie dźwięku. Dodatkowo możemy regulować poziom wysokich tonów, dopasowując go do konkretnego pomieszczenia. Dostępne są też specjalne uchwyty (Pre-Construction Brackets), ułatwiające mocowanie IP 17 w nowych pomieszczeniach. Stanowią one oparcie montażowe dla głośników oraz szablon do przygotowania otworów.