Największe Excite. Nareszcie!

Duńczycy z Dynaudio przyzwyczaili już klientów, że jeśli jakaś formuła w budowie ich kolumn się sprawdzi, to pozostaje na długo i wymiana modeli następuje raz na kilka lat. Oczywiście ma to swój sens.
Tak było z całą serią Excite, która przez długie lata była najlepiej sprzedawaną grupą kolumn w Dynaudio. Cieszyła się uznaniem klientów ze względu na ponadczasowe wzornictwo, znakomitą jakość wykonania oraz fantastyczne brzmienie.
Dwa lata temu odświeżono całą linię modelową, zastępując starsze modele nowymi rozwiązaniami oraz nazewnictwem. I tak model X14 zastąpił X12, X34 jest następcą X32, a flagowiec X36 został zastąpiony X38.

Wszyscy zauważyli brak następcy dużego monitora jakim był X16. I Dyanudio długo kazało czekać na coś nowego. W końcu początkiem roku 2016 ogłoszono informację, że gotowy jest model X18, który z powodzeniem zastąpi X16. Ale było coś jeszcze...Nikt nie spodziewał się, że trwały prace nad zupełnie nowym modelem, największą kolumną podłogową, która miała za zadanie zdobyć klientów o sporych wymaganiach co do wielkości obudowy i potęgi brzmienia. Powstał model Excite X44.

Jest to imponująca bryła, potężna, a zarazem elegancka, w której osadzono zupełnie nowe przetworniki wysokotonowe o nazwie 20W75 MSP Esotec+ w podwójnej konfiguracji. To one odpowiadają za niesamowite zejście basu (27 Hz / -3dB) i głębię dźwięku. Dynamika stoi na najwyższym poziomie. Kolumna jest w stanie przyjąć ze wzmacniacza ogromną moc i przekazać ją bez zniekształceń, co zresztą jest charakterystyczne dla wszystkich produktów Dynaudio.

Dostępne kolory to: rosewood, walnut, satin black i satin white.

Specyfikacja:

Efektywność: 89 dB
Wytrzymałość mocowa (IEC): > 250 W
Impedancja nominalna: 4 Ω
Pasmo przenoszenia: (+/-3 dB): 27 Hz – 23 kHz
Waga: 29.9 kg (sztuka)
Wymiary (S x W x G): 226 x 1210 x 344 mm


Na zdjęciu poniżej widać różnicę pomiędzy największymi dotąd X38 (drugie od lewej), a aktualnymi "flagowcami" X44 (pierwsze od lewej).

Różnice w wielkościach głośników Excite X38 i X44