Dynaudio Contour 2015

Rok 2015 to dużo nowości w ofercie duńskiego producenta, ale również lifting i wyróżnienie limitowanych serii aktualnych konstrukcji. Do tych ostatnich zaliczyć trzeba doskonałe produkty jakimi są Contour-y w wersji 1.4 LE oraz 3.4 LE.

Contour Limited Edition to najnowsza odmiana serii kolumn Contour znanej firmy Dynaudio. Duńska manufaktura udostępni w jej ramach nowe wersje modeli Contour S 1.4 LE oraz Contour S 3.4 LE. Obydwa można będzie kupić w przepięknych okleinach: Bubinga High Gloss, Walnut Special, Mocca High Gloss oraz Black Piano Lacquer ze stalowym frontem. Od wersji standardowej Limited Edition różni się elementami, które w dużym stopniu wpływają na dźwięk: co prawda głośnik wysokotonowy jest ten sam, ale teraz pokryto go specjalną substancją w nowym procesie Precision Coating; okablowanie wewnętrzne wykonano z bardzo dobrych przewodów z miedzi beztlenowej; a w zwrotnicy zastosowano znakomite oporniki Thin Film Ceramic Resistor w sekcji wysokotonowej (po raz pierwszy użyto ich w modelach Consequence Ultimate Edition oraz Confidence Signature). 

Zdaniem producenta zmiany te dały znacznie lepszy, bardziej wypełniony, gęstszy dźwięk. Poprawa słyszalna jest przede wszystkim w wysokich i średnich tonach. Różnicę zobaczymy także w wyglądzie. W nowych kolumnach płyta, na której montowane są głośniki, wykończona jest w czarnym matowym kolorze. Również ścianka przednia ma kolor czarny, poza wersją Piano Lacquer, w której wykonana jest z nierdzewnej stali.

Ceny:

Contour S1.4 LE - 13900,00 zł / para
Contour S3.4 LE - 24900,00 zł. / para